Kolejne zmiany w ośrodku „Szczęśliwice”

Kolejne zmiany w ośrodku „Szczęśliwice”

0
PODZIEL SIĘ

Trwa przetarg na wybór wykonawcy kolejnych zmian w ośrodku „Szczęśliwice”. Zakończyła się przebudowa piwnic, a wymiana maty zjazdowej na stoku wchodzi w kolejną fazę. Teraz przyszedł czas na modernizację budynku ośrodka i zagospodarowanie okolicznego terenu.

Zakończone zostały prace polegające na przebudowie piwnic budynku, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjna i pomieszczenia gospodarcze. Od początku kwietnia montowana jest nowa mata zjazdowa i wymieniane oświetlenie na stoku. Unowocześniona ma zostać też drewniana konstrukcja tarasu widokowego w górnej części stoku oraz stacja górnej kolei krzesełkowej. Rozpocząć się ma też remont budynku ośrodka, w tym jego przebudowa, nadbudowa, a także zagospodarowanie okolicznego terenu.

Zmodernizowana zostanie centralna część parteru budynku ośrodka. Prace obejmą wykonanie nowej klatki schodowej skomunikowanej z piętrem, zlokalizowanej bezpośrednio przy projektowanym dźwigu dla osób z niepełnosprawnościami. Powiększona zostanie również serwerownia z dostosowaniem jej do aktualnych wymagań.

Roboty w zakresie nadbudowy budynku obejmą wykonanie zadaszenia istniejącego tarasu. Wyniesiony będzie także fragment dachu, który zostanie przeznaczony na zaplecze techniczne. W ramach planowanych prac na piętrze budynku w jego centralnej części od strony frontu powstanie nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzić będzie siłownia, sala fitness, przestrzeń z urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Powstaną również nowe pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz częścią socjalną dla pracowników ośrodka.

W centralnym punkcie od strony stoku zlokalizowany będzie otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku powstanie sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym i ogrzewanym tarasem. Modernizacja obejmuje również prace instalacyjne.

Oprócz remontu budynku wykonane zostaną prace związane z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem zostanie zrealizowanych szereg robot związanych m.in. z budową nowych miejsc parkingowych oraz postoju rowerów, a także wymianą nawierzchni czy wykonaniem nasadzeń. Zakres prac obejmuje również izolację ścian fundamentowych, remont elewacji budynku z ociepleniem i montażem stolarki zewnętrznej. Wykonane zostaną nowe schody zewnętrzne, dach budynku i zabudowa poziomu technicznego.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni wykonawcę modernizacji budynku w ośrodku „Szczęśliwice”. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 19 lipca. Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 395 dni od daty podpisania umowy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ