Kino Retro zagości w „Arsusie”

Kino Retro zagości w „Arsusie”

0
PODZIEL SIĘ

Bezpłatne pokazy filmowe w ramach projektu pod nazwa „Kino Retro” będzie można oglądać w kinie Ursus w Ośrodku Kultury Arsus przy ul. Traktorzystów 14.

W ramach międzypokoleniowej grupy będzie można obejrzeć dobre i nagradzane europejskie filmy. Po pokazach z udziałem gości specjalnych odbywać się będzie dyskusja na tematy, które poruszają oglądane filmy. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Wstęp wolny.

Program:

Piątek, 29 września 2017, godz. 17.00

„Optymistki”, reż. Gunhild Magnor – zabawny i ciepły dokument o niezwykłej drużynie siatkarskiej, której zawodniczki są seniorkami między 66 a 98 rokiem życia.

Po filmie wraz z dr Joanną Chylińską, psycholożką z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zastanowimy się, co sprzyja zachowaniu sprawności w starszym wieku. Spotkanie poprowadzi Lucyna Dąbrowska, założycielka grupy Filmownia, autorka filmów dokumentalnych i fabularnych, od kilku lat związana z Ursusem.

Czwartek, 5 października 2017, godz. 17.00

„Toni Erdmann”, reż. Maren Ade – Określany jako najsmutniejsza komedia świata film o trudnej relacji ojca z córką. Laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i kandydat do Oscara 2017.

Po filmie porozmawiamy o tym, jak budować porozumienie między pokoleniami. Będziemy gościć Ewę Chalimoniuk, psychoterapeutkę i trenerkę Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Spotkanie poprowadzi Lucyna Dąbrowska, założycielka grupy Filmownia, autorka filmów dokumentalnych i fabularnych, od kilku lat związana z Ursusem.

Czwartek, 26 października, godz. 17.00

„Za jakie grzechy, dobry Boże”, reż. Philippe de Chauveron – Cztery córki na wydaniu i jedno marzenie rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Komedia, która zgromadziła we Francji 12-milionową publiczność. Po pokazie podyskutujemy, jak poradzić sobie, kiedy nowi członkowie rodziny przełamują konwencje, do których przywykliśmy.

Piątek, 3 listopada, godz. 17.00

„Mężczyzna imieniem Ove”, reż. Hannes Holm – W spokojnym szwedzkim miasteczku 60-letni Ove mierzy się ze śmiercią swojej ukochanej żony. Czarna komedia, która zainspiruje nas do dyskusji z udziałem psychologa o tym, jak poradzić sobie ze stratą i zacząć drugie życie.

Piątek, 24 listopada, godz. 17.00

„Dwie kobiety”, reż. Martin Provost – Claire to ceniona położna i samodzielna matka, która wiedzie uporządkowane życie do czasu, kiedy zwraca się do niej dawna kochanka jej ojca. Film, który zachwycił francuską publiczność, z niezwykłą kreacją Catherine Deneuve, sprowokuje nas do rozmowy o tym, jak mądrze wybaczać.

Będziemy gościć Ewę Chalimoniuk, psychoterapeutkę i trenerkę Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Spotkanie poprowadzi Lucyna Dąbrowska, założycielka grupy Filmownia, autorka filmów dokumentalnych i fabularnych, od kilku lat związana z Ursusem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ