Jak jedzą piranie, a jak hipopotamy, czyli zima w zoo

Jak jedzą piranie, a jak hipopotamy, czyli zima w zoo

0
PODZIEL SIĘ

Atrakcje dla dzieci i ich opiekunów przygotował warszawski ogród zoologiczny. Uczestnicy wycieczek podczas ferii będą mogli brać udział w karmieniu zwierząt, a także posłuchać opowieści opiekunów o życiu ich podopiecznych.

Codziennie o godz. 9.30, będzie można zobaczyć, jak opiekunowie karmią pingwiny w ich domku, a o godz. 10 – zaobserwować na wybiegu podawanie pożywienia fokom.

Od poniedziałku do piątku o godz. 11 w starej małpiarni będzie można podpatrywać przygotowywanie posiłków dla małp. Porcje jedzenia na śniadanie i obiad o godz. 11 i 13 w pawilonie małp człekokształtnych opiekunowie będą podawać szympansom i gorylom.

W poniedziałki, środy i piątki o godz.11.30, zwiedzający będą mieli możliwość oglądania karmienia arapaim – największych słodkowodnych ryb świata. Akwaryści na to widowisko zapraszają do palludarium w budynku akwarium.

We wtorki i czwartki o godz. 12 w basenie hipopotamów odbywać się będzie karmienie karpi i piranii.

W środy w infopunkcie w pawilonie bezkręgowców odważni będą mieli możliwość kontaktu z niektórymi przedstawicielami tej grupy zwierząt. Spotkania odbywać się będą w godz. 10.30-12.30.

W piątki natomiast infopunkt działać będzie w ptaszarni. Tam w godz. 10.30-12.30 pracownicy zoo zaprezentują kilka gatunków jaszczurek, węży i żółwi. Wszyscy chętni będą mogli wziąć je na ręce. Uzupełnieniem niecodziennych spotkań będą warsztaty plastyczne.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość sfotografowania się w towarzystwie oswojonego węża, papugi czy egzotycznej jaszczurki.

Do końca lutego w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym obowiązują tańsze nawet o ponad 50% ceny biletów. Seniorzy, którzy ukończyli 70 lat ,mogą wejść do ogrodu za darmo przez cały rok. Dzieci poniżej 12. roku życia mogą zwiedzać zoo tylko pod opieką dorosłych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ