Jacek Fedorowicz w wolskiej bibliotece

Jacek Fedorowicz w wolskiej bibliotece

0
PODZIEL SIĘ
fot. Daniel Sokołowski

Jacek Fedorowicz – aktor, satyryk, rysownik, autor programów radiowych i telewizyjnych oraz książek – będzie gościem Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 10 przy ul. Wolskiej 75. 

Spotkanie, które odbędzie się 28 maja (wtorek) o godz. 17.30, będzie połączone z występem kabaretowym i promocją wydanej pod koniec 2018 roku książki „Chamo sapiens”.

Jacek Fedorowicz z wykształcenia jest artystą malarzem – ukończył Wydział Malarstwa PWSSP w Gdańsku. W czasie studiów był jednym z założycieli słynnego teatru Bim-Bom, w którym występował m.in. u boku Zbigniewa Cybulskiego i Bogumiła Kobieli. W kolejnych latach współpracował z gdańskim radiem oraz prasą w całym kraju, dla której tworzył rysunki satyryczne oraz felietony.

Po przeprowadzce do Warszawy współtworzył popularne programy telewizyjne takie jak „Poznajmy się”, „Małżeństwo doskonałe”, „Kariera” i „Runda”, a w latach 1995-2006 był twórcą satyrycznego „Dziennika Telewizyjnego”. Był także jednym z autorów i wykonawców radiowego magazynu „60 minut na godzinę”, w którym stworzył słynną postać Kolegi Kierownika.

Od początku swojej zawodowej drogi Jacek Fedorowicz zajmuje się rozśmieszaniem. Najpierw były to występy w kabaretach, później felietony, rysunki, monologi kabaretowe oraz występy w radiu, telewizji i filmie. Na podstawie tej twórczości złożonej ze słowa i śmiechu powstała książka „Chamo sapiens”, w której znajdują się monologi, dialogi, skecze i scenki wykonywane przez autora podczas występów estradowych opatrzone jego rysunkami.

Podczas spotkania w wolskiej bibliotece goście porozmawiają o różnych obliczach twórczości satyrycznej, o kulisach powstania książki „Chamo sapiens”, o łączeniu działalności estradowej z pracą w mediach i rysowaniu jako sposobie na rozśmieszanie.

Spotkanie odbędzie się 28 maja o godz. 17.30 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 10 przy ul. Wolskiej 75.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ