Dziewiąte urodziny Och-Teatru

Dziewiąte urodziny Och-Teatru

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

W 2019 r. Och-Teatr będzie świętował swoje 9. urodziny. Z tej okazji zaprasza wszystkich na spektakl „Trzeba zabić starszą panią” w reżyserii Cezarego Żaka z Barbarą Krafftówną w obsadzie.

Bezpłatne zaproszenia widzowie będą mogli odebrać w poniedziałek 7 stycznia od godz. 10 w kasach Och-Teatru. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje. W trakcie oczekiwania „kolejkowicze” będą mogli napisać życzenia dla teatru na specjalnym arkuszu oraz zapoznać się z bieżącym repertuarem.

Sukces Teatru Polonia – otwartego w 2005 roku w budynku dawnego Kina Polonia – rozrastający się repertuar oraz rosnąca liczba widzów sprawiły, że w 2009 roku Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wynajęła budynek Kina Ochota. W styczniu 2010 roku w utworzonym w nim Och-Teatrze odbyła się pierwsza premiera – „Wassa Żeleznowa” Gorkiego, z Krystyną Jandą i Jerzym Trelą w rolach małżeństwa Żeleznowych i muzyką Zbigniewa Preisnera. Przez kolejne lata na dwóch scenach Och-Teatru oraz w plenerze (scena przy ulicy Grójeckiej 65) odbyło się 50 premier (a w sumie ponad 2000 spektakli), w których zagrało ponad 200 znakomitych aktorów. W trakcie dziewięciu lat istnienia Och-Teatr odwiedziło około pół miliona widzów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ