Dzień otwarty na stacji Młynów

Dzień otwarty na stacji Młynów

0
PODZIEL SIĘ
fot. Metro Warszawskie

Budowa wolskiego odcinka II linii metra jest coraz bardziej zaawansowana. 11 maja (sobota) w godz. 11–15 odbędzie się dzień otwarty na stacji Młynów. 

Stacja Młynów powstaje pod ul. Górczewską, między wiaduktem linii kolejowej. Zwiedzający zejdą po gotowych i obłożonych kamiennymi płytami schodach na poziom -1, a następnie na peron przyszłej stacji. Tam zobaczą m.in. pierwsze wykończone ściany zatorowe, ułożone torowisko oraz niemal gotowy sufit. Dodatkowo goście zajrzą do „energetycznego serca” wolskiego odcinka M2 – pomieszczenia 200. To tam są transformatory oraz urządzenia odpowiadające za zasilanie tego fragmentu podziemnej kolei.

Stację Młynów będzie można zobaczyć w sobotę, 11 maja, od godz. 11 do 15. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia, który można znaleźć na stronie urzędu miasta:https://www.um.warszawa.pl/sites/all/files/download_file.php?file=/sites/default/files/attach/aktualnosci/regulamin_c07.pdf.

Wejście na teren stacji będzie od strony ul. Syreny. Zwiedzający będą się poruszać w zorganizowanych grupach. Ze względu na etap budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia w wózkach.

Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój:

  • kryte obuwie na twardej podeszwie;
  • długie spodnie;
  • kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a strój nie jest zgodny z wymaganiami. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ