Dyskusje o centrach lokalnych

Dyskusje o centrach lokalnych

0
PODZIEL SIĘ

Pierwsze spotkanie robocze poświęcone tworzeniu Warszawskich Centrów Lokalnych odbędzie się 25 lutego (środa) w Muzeum Pragi. Efektem czterech spotkań oraz badań ma być metodologia tworzenia centrów lokalnych.


Centra lokalne to miejsca i place miejskie, które skupiają i łączą społeczność lokalną, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich oraz tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnie te to sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomia, biura dla start-upów, targi okolicznościowe i wiele więcej.

W ramach projektu „Warszawskie Centra Lokalne” określone zostaną standardy funkcjonowania takich centrów, wyznaczone zostaną ich sieci oraz przygotowane będą modelowe scenariusze ich działania w wybranych lokalizacjach.

– Chcemy, aby centra lokalne na stałe zagościły w tkance miejskiej. Dzięki ich realizacji stworzymy mieszkańcom funkcjonalną i estetyczną przestrzeń do zakupów, rozwoju osobistego lub po prostu spędzania czasu wolnego. Przykładem takiego miejsca jest Bazar Różyckiego – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy

Prace nad studium potrwają do 3 lipca. W ramach warsztatów przeprowadzona zostanie analiza istniejących centrów lokalnych w Warszawie, wskazane zostaną miejsca, gdzie występuje potrzeba ich utworzenia. Ważnym elementem projektu będzie badanie oczekiwań społecznych oraz wskazanie dobrych praktyk z innych miast europejskich. W ramach projektu odbywać się będą spotkania przy udziale koordynatora, mieszkańców i wybranych ekspertów.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w siedzibie Muzeum Pragi przy ul. Targowej 50/52 o godz. 17. Trzy kolejne warsztaty zorganizowane będą 4 i 11 marca oraz 8 kwietnia o godz. 18, również w Muzeum Pragi.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ