Dni Włoskie w Jasiu & Małgosi

Dni Włoskie w Jasiu & Małgosi

0
PODZIEL SIĘ

Październik w Jasiu & Małgosi przy ul. Jana Pawła II 57 upływa pod znakiem Dni Włoskich – odbywają się tam filmy, degustacje, spotkania z podróżnikami i oczywiście największe włoskie przeboje muzyczne. Co jeszcze w tym miesiącu proponuje znana wolska klubokawiarnia?

17 października, godz. 19.00
Spotkanie z Kubą, Światowym Warszawiakiem, który od kilku lat zwiedza świat i publikuje swoje spostrzeżenia, opowieści oraz historie. Zwiedził ponad 50 krajów, a do swoich 30. urodzin chce odwiedzić wszystkie państwa Europy. I uda mu się to już w tym roku, rok przed zaplanowaną datą! Podczas naszego spotkania zabierze nas do San Marino i Bolonii. Wstęp wolny.

21 października, godz. 20.00
Goście klubokawiarni będą improwizować wspólnie z Teatrem BEZ KLEPKI. Bez scenariusza, bez prób… i bez klepki! Jak zwykle, będzie się działo! Tym razem zaplanowano wieczór włoski Im-Pro-Secco! Wstęp wolny. Występ kapeluszowany.

23 października, godz. 19.00
Gdy Piotr Jaźwiński, dziennikarz radiowy i telewizyjny od 35 lat, zaczynał zwiedzać świat, większość jego dróg wiodła z punktu A do punktu B, potem z B do C i tak dalej. Rzadko się wtedy zdarzało zboczyć z głównej trasy, bo brakowało czasu, bo wycieczkowy program był strasznie napięty, bo trzeba było zwiedzić to, co „must see”. Wielokrotnie chciał zjechać w boczną drogę – pierwszy raz poczuł to w trakcie pierwszej wycieczki do Włoch, gdy autokar pędził autostradą Słońca, a po jednej i drugiej stronie drogi, przylepione do wzgórz, czekały na odwiedziny toskańskie, umbryjskie i kalabryjskie miasteczka. Warto zjechać z głównej drogi, by zobaczyć miejsca ukryte przed oczami zawodowych przewodników wycieczek. Czasem warto zgubić się, na przykład w Gubbio. I o tym właśnie opowie. Wstęp wolny.

25 października, godz. 19.00
Będzie można zobaczyć „Zwariować ze szczęścia”, włosko-francuski film z 2016 roku w reż. Paolo Virzi. Wydawać by się mogło, że to kolejna komedia o wolności, a jednak film jest o wiele bardziej skomplikowany. Przenikają się w nim szaleństwo, radość i prawdziwy dramat. Produkcja otrzymała liczne wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach filmowych. We Włoszech zdobyła trzy statuetki Davida di Donatello – w tym dla najlepszego filmu i dla najlepszej aktorki (Valeria Bruni Tedeschi) oraz pięć nagród przyznawanych przez włoskich krytyków filmowych. Beatrice jest gadatliwą mitomanką, która śni o potędze. Wierzy, że do jej najlepszych przyjaciół należą światowi liderzy, Donatella natomiast to wrażliwa introwertyczka, która średnio radzi sobie z rzeczywistością. Wychudzona i wytatuowana dziewczyna pełna jest tajemnic i lęków. Kobiety przebywają w położonym w Toskanii ośrodku psychiatrycznym, z którego pewnego dnia postanawiają uciec… I tu wszystko się zaczyna…. Wstęp wolny.

26 października, godz. 20.00
Kto z nas nie bawił się przy włoskich przebojach? Felicita, Acapulco, Sereno E’, O Sole Mio, Marina… Tych kilku i wielu innych nie zabraknie podczas włoskiego wieczoru karaoke! Imprezę poprowadzi pełen temperamentu, rodowity Włoch! Wstęp wolny.

28 października, godz. 18.00
Dla miłośników nauki obcych języków odbędzie się warsztat „Jak samodzielnie, szybko i skutecznie nauczyć się języka włoskiego?”. Idealne i bardzo pomocne przed wyjazdami i podróżami do słonecznej Italii. Spotkanie poprowadzi Patryk Topoliński, językowy trener personalny z Językowej Siłki. Wstęp wolny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ