Czy uda się dokończyć park Zachodni?

Czy uda się dokończyć park Zachodni?

0
PODZIEL SIĘ
fot. J. Turczyk

Urząd Dzielnicy Ochota po raz kolejny organizuje przetarg na dokończenie budowy parku Zachodniego. Oferty można składać do piątku, 5 lipca, do godz. 11.00.

W ubiegłym roku nie udało się znaleźć wykonawców chętnych do wykonania różnorodnych prac na terenie parku, który powstał w 70 proc. Niestety pierwszy wykonawca, z powodu kłopotów firmy, zszedł z placu budowy. Od tamtej pory prace nie są kontynuowane.

W tym roku, po aktualizacji kosztorysu, dokończenie budowy parku zostało podzielone na kilka zadań: Zadanie nr 1 – Wykonanie fontanny; Zadanie nr 2 – Wykonanie kawiarni; Zadanie nr 3 – Wykonanie obiektów z nawierzchni EPDM i poliuretanowej oraz małej architektury; Zadanie nr 4 –Wykonanie nawierzchni asfaltowych; Zadanie nr 5 – Wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i mineralnej; Zadanie nr 6 – Wykonanie prac związanych z zagospodarowaniem terenów zieleni.

Oferty można składać na poszczególne zadania, a więc urząd liczy na mniejsze, bardziej wyspecjalizowane firmy.

O dokończenie parku upominają się mieszkańcy, którzy czekają na ten kolejny, bardzo potrzebny teren zieleni. Coraz większa popularnością cieszy się natomiast zlokalizowany tutaj skatepark, który powstał jako odrębny obiekt i przyciąga coraz więcej fanów deskorolki, odbywają się tutaj ogólnopolskie zawody, konkursy i pokazy trików na deskach – najbliższe takie wydarzenie już w najbliższą sobotę, 6 lipca o godz. 12.00.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ