Butelkomaty w urzędach dzielnic?

Butelkomaty w urzędach dzielnic?

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

O stworzenie systemu kaucyjnego na butelki plastikowe apeluje do prezydenta Rafała Trzaskowskiego Warszawskie Forum Samorządowe.

Organizacja zwróciła się do ratusza z prośbą o stworzenie pilotażowego projektu z maszynami skupującymi plastikowe butelki .

– Ostatnio na Bielanach został postawiony pierwszy taki butelkomat. To bardzo dobra inicjatywa, która powinna być zdublowana na kolejne dzielnice. Taka maszyna to bardzo dobry motyw edukacyjny dla wszystkich mieszkańców– mówi Grzegorz Gruchalski, prezes Warszawskiego Forum Samorządowego.

W opinii Warszawskiego Forum Samorządowego nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie butelkomaty zostały postawione w każdej dzielnicy, na przykład w urzędach. Organizacja zapowiada też, że będzie brałateż aktywny udział w kolejnej edycji budżetuobywatelskiego i zgłaszałaprojekty związane związane z segregacją odpadów.

Jak podkreśla WFS, system kaucyjny funkcjonuje obecnie w 10 europejskich państwach. Według wielu raportów ten system podniósłby ogólny poziom recyklingu opakowań w Polsce. 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ