Akcja „Znicz” na warszawskich drogach

Akcja „Znicz” na warszawskich drogach

0
PODZIEL SIĘ
fot. Komenda Stołeczna Policji

Do 362 kolizji i 16 wypadków drogowych, w których 16 osób zostało rannych doszło w garnizonie stołecznym podczas tegorocznej akcji „Znicz 2019”. Policjanci zatrzymali 97 osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

Od czwartku stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2019”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach.

W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Stołeczni policjanci odnotowali od czwartku do niedzieli 362 kolizje i 16 wypadków drogowych, w których 16 osób zostało rannych. Zatrzymali 97 osób, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu

W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji „Znicz”, która trwała pięć dni, stołeczni policjanci odnotowali 38 wypadków drogowych, w wyniku których zginęła jedna osoba, a 49 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 82 osób, które kierowały pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ