300 tys. nowych kwiatów w Warszawie

300 tys. nowych kwiatów w Warszawie

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

W parkach i na terenach zieleni przyulicznej trwa sadzenie 300 tys. sezonowych kwiatów. Obok popularnych aksamitek i begonii latem zakwitną również m.in. kleomy, czubatki czy szałwie.

W sześciu parkach pod opieką Zarządu Oczyszczania Miasta, a także na przyulicznych kwietnikach pojawiają się nowe rośliny. Kwitnąć będą begonie, aksamitki, pelargonie i surfinie. W aranżacje wkomponowane są rośliny o walorach ozdobnych, m.in. szałwie, niecierpki, czubatki, bataty, krąglatki, kocanki, komarzyce, zielistki, pachnotki czy santoliny. Latem zakwitną także warszawianki. Te kwiaty wysiane zostały w al. Niepodległości oraz w parku Skaryszewskim.

Niepowtarzalne rabaty, z co roku innymi kwiatowymi wzorami, można podziwiać podczas relaksujących spacerów w parkach, ale niemal 2/3 wszystkich letnich kwiatów ozdobi ulice Warszawy. Wazy na chodnikach, przyuliczne kwietniki na rondach i placach – to właśnie tam powstają kompozycje z oryginalnych, rzadziej spotykanych w miejskiej przestrzeni roślin, takich jak bataty, fioletowe krąglatki i czubatki oraz zioła i trawy. Mamy nadzieję, że dostarczą warszawiakom miłych estetycznych wrażeń podczas codziennego przemieszczania się po mieście.

Koszt letniego ukwiecenia to 1,3 mln zł. Następna zmiana aranżacji nastąpi w październiku, kiedy to na kwietniki wkroczą chryzantemy, wrzosy i kapusta ozdobna. Od wiosny do jesieni stolicę ozdobi ponad pół miliona kwiatów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ