100 budek dla jerzyków na Woli

100 budek dla jerzyków na Woli

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

100 budek lęgowych dla jerzyków planuje zamontować Urząd Dzielnicy Wola. Specjalne domki dla ptaków pojawią się na elewacjach budynków zarządzanych przez wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. 

W piątek 6 budek zostało zamontowanych na elewacji kamienicy przy ul. Żelaznej 91. – Chcemy aby na wolskich budynkach do przyszłorocznego okresu lęgowego pojawiło się kolejnych 100 budek lęgowych dla jerzyków. Rozpoczynamy naszą akcję montażem pierwszych sześciu budek na kamienicy przy ul. Żelaznej 91 – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Do tej pory wolski ZGN zamontował ponad 240 budek dla jerzyków, które znajdują się w różnych częściach dzielnicy – dodaje.

Każdego lata w Warszawie pojawia się masa komarów, które uprzykrzają życie mieszkańcom. Jerzyki to najlepszy sposób do walki z tymi natrętnymi owadami. Jeden ptak jest w stanie zjeść nawet 20 tys. komarów dziennie.

Montaż budek dla jeżyków jest niezwykle istotny gdyż masowe remonty budynków w całej Europie doprowadziły do znacznego ograniczenia populacji tego bardzo pożytecznego gatunku. W Polsce jerzyki są objęte ścisłą ochroną gatunkową.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ